امداد خودرو دارای خودروهای مخصوص و تعمیرکاران مجرب برای تعمیر خودروی شما و نجات یافتن از جاده‌ها و خیابان‌ها است. در ادامه مقاله با برخی از راهکارهای امداد خودرو برای تعمیر خودروهای مختلف بیشتر آشنا خواهید شد.

راهکارهای حل مشکلات برقی خودرو توسط امداد خودرو

در ادامه مقاله راهکارهای حل مشکلات برقی خودرو توسط امداد خودرو معرفی و بررسی می‌شود.

راهکارهای امداد خودرو

4-وایرهای شمع را تغییر دهید.

تعمیرکار امداد خودرو همزمان با تغییر شمع‌های خودروی شما کار تغییر وایرهای شمع را هم انجام می‌دهد. پس از جدا کردن وایر از شمع، از سیم پیچ احتراق این کار را باید انجام دهد. سپس وایر جدید را به سیم پیچ و سپس به شمع وصل می‌کند.

• مطمئن شوید که هر وایر شمع جدید دقیقا به همان سیم پیچ و سیم پیچ قدیمی وصل شود، در غیر این صورت موتور به درستی کار نمی‌کند.

5-فیوزها را جدا کنید.

 اگر وسیله برقی خودرو در حین کار متوقف شود، احتمالاً دلیل آن از کار افتادن فیوز است. تعمیرکار امداد خودرو پس از پیدا کردن جعبه فیوز  آن را با یک انبردست جدا کرده و برای عیب یابی آن را  بررسی کنید. 

• بیشتر فیوزها شفاف هستند، بنابراین می‌توانید ببینید که اتصال داخل خراب یا سوخته است.

• به جای فیوزهای سوخته و خراب، فیوز جدیدی را نصب کنید.

6-چراغهای جلو و عقب را تعویض کنید.

 اگر لامپ چراغ جلو شما خاموش می‌شود، از داخل کاپوت به آن می‌توانید، دسترسی داشته باشید. برای این کار تعمیرکار امداد خودرو لامپ را از کاسه لامپ جدا می‌کند، سپس آن را با دست خود بیرون می‌کشد. با این وجود لامپ جدید را با پوست دست خود نباید لمس کند، زیرا چربی روی پوست ممکن است به مرور زمان لامپ را از کار بیندازد. برای تعویض لامپ‌های عقب خودرو، همین روند را از صندوق عقب دنبال می‌کند.

• اطمینان حاصل کنید که امداد خودرو به شما لامپ‌های جایگزین صحیح از نظر سال  و مدل دقیق خودرو داده است.

• اگر لامپ را با پوست دست لمس شده است ، قبل از نصب آن را با مقداری الکل تمیز کنید.

1-با یک باتری مرده خودرو را استارت نزنید.

 اگر بعد از استارت زدن موتور و چراغ روشن نشود، احتمالا باطری خودرو از بین رفته است. امداد خودرو ابتدا با اتصال کابل‌های سر باطری قطب مثبت (+) و سپس سر باطری قطب منفی (-) باطری را روشن می‌کند. سپس کابل‌ها را به باطری خودروی خود متصل می‌کند.

• بعد از اینکه خودروی امداد خودرو باطری را برای چند لحظه شارژ کرد، دوباره استارت بزنید تا خودروی شما روشن شود.

• حتما به دنبال علت اینکه باطری مرده است، باشید. اگر چراغ روشن شد، دیگر تعمیرات لازم نیست. اگر روشن نشد، حتما به دنبال راه حل دیگر باشید.

2-باطری ماشین را تعویض کنید.

 اگر باطری خودروی شما بارها و بارها تا مرز از بین رفتن رفته، یا مدت طولانی استفاده نشده است، احتمالا نیاز به تعویض دارد. برای شل کردن پیچ نگهدارنده باطری در محل، تعمیرکار امداد خودرو از آچار یا سوکت به اندازه مناسب استفاده می‌کند، پیچ‌های نگهدارنده سر باطری‌های مثبت (+) و منفی (-) را در محل ثابت نگه می‌دارد.

• تعمیرکار امداد خودرو پس از درآوردن کابل‌ها از سر باطری‌ها، آن را به طرف بالا می‌کشد تا از کاپوت خودرو خارج شود.

• سپس باطری جدید را در سینی آن قرار داده و با استفاده از پیچ محکم آن را ایمن می‌کند. در نهایت کابل‌ها را روی سر باطری‌ها قرار داده و آنها را محکم می‌کند.

3- شمعهای جدید‌ را نصب کنید. 

تعمیرکار امداد خودرو باید تقریبا هر 50.000 کیلومتر یا هر زمان که به نظر می رسد آسیب دیده یا سوخته، شمع‌ را تعویض کند. این تعمیرکار وایر شمع را از شمع جدا می‌کند، سپس از سوکت شمع برای شل کردن و جدا کردن وایر قدیمی استفاده می‌کند. یک ابزار مخصوص را در فضای بین شمع جدید و الکترود آن قرار داده و آن را می‌چرخاند. سپس شمع را وارد کرده و با استفاده از سوکت شمع آن را محکم می‌کند.

• تعمیرکار امداد خودرو بدون نیاز دفترچه راهنمای خودرو، می‌تواند با ابزارهای مخصوص خود این کار را انجام دهد.

امداد خودرو در تهران

جایگزین کردن وسایل جدید توسط امداد خودرو

در ادامه مقاله جایگزین کردن وسایل جدید توسط امداد خودرو با وسایل قدیمی خودرو معرفی و بررسی می‌شود.
1-در صورت داشتن لاستیک صاف، آن را تعویض کنید.
یک لاستیک صاف ممکن است برای رانندگی خطرناک باشد. اطمینان حاصل کنید که خودرو در یک منطقه امن برای تعمیر آن توسط امداد خودرو قرار دارد. ابتدا تعمیرکار از جک برای بلند کردن خودرو از زمین استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که سقوط نمی‌کند. سپس با کمک آچار مخصوص لاستیک نو و سالم را جایگزین لاستیک قبلی می‌کند و جک را با احتیاط برمی‌دارد تا خودرو به حالت قبلی برگردد و به مسیر خود ادامه دهد.

2-برف پاک کن شیشه جلو خود را هنگامی که شکسته یا ترک خورده عوض کنید.
عدم برف پاک کن یا برف پاک کن خراب شیشه جلو می‌تواند رانندگی در باران را ناامن کند. بیشتر برف پاک کن‌ها را می‌توان با جدا کردن آنها از شیشه جلو جدا کرد، سپس برف پاک کن عمود بر بازوی خود قرار داد (با زاویه 90 درجه). در نهایت برف پاک کن را از قلاب نگه داشت و آن را در جای خود قرار داد.

3-وقتی هوا کثیف است، فیلتر هوا را تعویض کنید.
یک فیلتر هوای کثیف می‌تواند باعث کاهش سرعت خودرو شده و یا در بدترین حالت، مانع از حرکت آن شود. برای جدا کردن فیلتر هوا ابتدا باید گیرههای آن جدا شود. تعمیرکار فیلتر هوا را باز می‌کند و آن برای آسیب دیدن، وجود خاک و زباله بازرسی می‌کند. اگر فیلتر هوا آسیب دیده یا تغییر رنگ داده است ، آن را برداشته و به راحتی یک فیلتر هوای جدید را در جایگزین می‌کند. 

4-لنت‌های ترمز جدید را قرار می‌دهد.
لنت‌های ترمز خراب به موتور فشار می‌آورد و خوب کار نمی‌کند. تعمیرکار امداد خودرو ابتدا خودرو بر روی پایه‌های جک قرار می‌دهد و چرخ‌ها را جدا می‌کند. سپس با کمک دو کولیس براکت آنها را از جای خود جدا می‌کند. با کولیس براکت را به بالا نگه می‌دارد، سپس لنت ترمز را جدا می‌کند. از یک گیره C برای فشردن پیستون کولیس به داخل کولیس و قرار دادن لنت‌های ترمز جدید استفاده می‌کند. لاستیک‌ها را دوباره بر روی خودرو قرار می‌دهد و وقتی کار تمام شد، آن را به سطح زمین برمی‌گرداند.

تماس سریع