مکانیک باطری سازی سیار باید بداند که چه زمانی باطری خودروی شما با باطری جدید و نو جایگزین شود چرا که باطری به معنای واقعی کلمه منبع تغذیه خودرو است. نه تنها یک باطری برای موتور بلکه برای دیگر وسایل و اجزای الکتریکی خودرو منبع انرژی و قدرت است.

باطری خودرو چگونه کار می‌کند؟

در حالی که شروع به کار یک خودرو به راحتی چرخاندن یک کلید یا فشار دادن یک دکمه است، باطری تمام تجهیزات الکتریکی خودرو را به کار می‌اندازد. با شروع عمل احتراق سیگنالی به باطری ارسال می‌شود که یک واکنش شیمیایی را در داخل جعبه سیاه کوچک شروع می‌کند. این واکنش به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که موتور استارتر و میل لنگ را به حرکت در می‌آورد. اگر باطری شما مرده است، ممکن است چراغ‌ها روشن شود اما موتور انرژی لازم را برای روشن کردن ندارد.

در این مقاله، همه مواردی را که باید در مورد باطری خودروی خود بدانید و همچنین هفت علامت که زمان خریدن یک باطری جدید از باطری سازی سیار است، ذکر خواهد شد.

باطری سازی سیار

باطری جدید خودرو چقدر عمر می‌کند؟

هنگامی که باطری خودرو توسط باطری سازی سیار تعویض شود، طول عمر آن بستگی به این دارد که مدت شارژ آن را چقدر می‌تواند نگه دارد و همچنین مدت شارژ مجدد آن چقدر است. هنگامی که آن را نمی‌توان دوباره شارژ کرد، مرده است. اگر همیشه در شرایط ایده آل رانندگی می‌کنید – بدون درجه حرارت شدید و رطوبت بیش از حد – اعتقاد بر این است که باطری جدید تا شش سال دوام می‌آورد.

چند بار خودرو نیاز به باطری جدید دارد؟

اگرچه طول عمر دقیق یک باطری به خودرو و شرایط آن بستگی دارد، به راحتی می‌توان گفت بیشتر خودروها به طور متوسط هر چهار سال یکبار به باطری جدید احتیاج دارند. برای بیشتر رانندگان خودروهای سنگین که نیمی از سال را در شرایط زمستانی رانندگی می‌کنند، این طول عمر ممکن است کمی کوتاه باشد. برای خرید باطری جدید از باطری سازی سیار، به نحوه عملکرد خودروی خود توجه کنید. مهم است که قبل از اینکه بر سلامت خودرو شما تاثیر بگذارد، مشکل را حل کنید.

یک مکانیک مجرب باطری سازی سیار انتخاب کنید

با این گفته، باطری‌های جدید خودرو اغلب نشانه‌هایی از خرابی را ارائه نمی‌دهند. به همین دلیل است که به یاد داشته باشید که قانون سه تا چهار ساله را بخاطر بسپارید. یک مکانیک باطری سازی سیار مجرب و با تجربه انتخاب کنید تا برای اطمینان از باطری به طور منظم آن را بررسی کند. به یاد داشته باشید، تمامی خودروها نیاز به تعویض باطری خود دارند – متاسفانه، هیچ راهی برای جلوگیری از تعویض باطری خودروی شما وجود ندارد.

باطری سازی سیار

7 علامت باطری خودرو که نیاز به تعویض توسط باطری سازی سیار دارند.

 

چند علائم هشدار دهنده مهم وجود دارد که نشانه‌های خوبی برای پایان عمر باطری شما هستند. اولین عامل روشن شدن موتور “بررسی موتور” شما است. این معمولا بدان معنی است که باطری شما در حال کند شدن است اگرچه این امر می تواند به تجهیزات دیگر نیز ارتباط داشته باشد.

به نحوه واکنش خودروی خود هنگام شروع کار نیز توجه کنید.

این ایده خوبی است که مراقب سلامتی باطری خودروی خود باشید تا در وسط راه و جاده با خودرویی که خوب کار نمی‌کند، گیر نکنید و نیازمند اعزام باطری سازی سیار به محل نباشید. در اینجا هفت علامت و نشانه وجود دارد که نشان می‌دهد که باطری خودروی شما در حال از بین رفتن است:

1. موتور آهسته استارت می‌خورد.

با گذشت زمان، اجزای موجود در باطری خودروی شما فرسوده می‌شوند و کمتر موثر خواهند بود. وقتی این اتفاق می‌افتد، باطری بیشتر طول می‌کشد تا نیروی لازم برای استارت زدن را ایجاد کند و شما باید چند ثانیه دیگر صبر کنید تا موتور خاموش شود. استارت خوردن آهسته معمولا آخرین واکنش شما قبل دور انداختن باطری خودروی خود در سطل زباله است.

2. نور چراغ‌ها ضعیف است و تجهیزات الکتریکی دچار مشکل شده‌اند.

باطری انرژی و نیروی کار تمام وسایل الکترونیکی موجود در خودرو، از چراغ‌ها گرفته تا رادیو و کامپیوتر خودرو را تامین می‌کند. اگر باطری شارژ خود را از دست بدهد، کار با خودرو سخت تر خواهد شد و نیاز به کمک باطری سازی سیار خواهید داشت. هرچه چیز بیشتری در حین رانندگی به برق خودروی خود وصل کنید – مانند شارژر تلفن همراه – باعث می‌شود تا شارژ باطری زودتر از بین برود.

3. چراغ چک موتور روشن است

در اکثر خودروها، چراغ چک موتور تقریبا برای هر چیزی معنی دارد و ممکن است هنگامی که آب باطری خودرو خشک می‌شود، روشن شود. کتابچه راهنمای خودروی خود را بررسی کنید و باطری خودرو را توسط یک مکانیک باطری سازی سیار آزمایش کنید تا ببینید که آیا با تمام ظرفیت کار می‌کند یا خیر. در غیر این صورت، باید آن را جایگزین کنید.

4. یک بوی بد به مشام برسد.

صدمه به باطری یا مشکلی داخلی در خودرو می‌تواند باعث نشت مایعات باطری شود. اگر هنگام باز کردن کاپوت بوی تخم مرغ فاسد آمد، نشتی باطری ممکن است، مقصر این امر باشد. آن را به باطری سازی سیار نشان دهید تا ASAP را چک کند و در صورت لزوم باطری را تعویض کند.

5. اتصال دهنده‌ها پوسیده‌اند.

به ماده سفید و خاکی رنگ روی قطعات فلزی باطری خود توجه کنید؟ باطری خودروی شما دچار خوردگی شده است. ترمینال‌های فاسد شده – سر باطری‌های فلزی قطب مثبت و منفی – می‌تواند منجر به مشکلات ولتاژ و مشکل در شروع کار خودرو شود.

6. یک مورد غیر عادی برای باطری پیش آمده است.

آب و هوای غیر منتظره و گول زننده می‌تواند باعث کاهش طول عمر باطری خودرو شود. قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید می‌تواند باعث شود که سطح خارجی یک باطری متورم و ترک خورده شود. اگر باطری خودروی شما چیزی غیر از مستطیلی شکل باشد، احتمالا درست کار نمی‌کند و به کمک یک باطری سازی سیار نیاز دارد.

7. باطری قدیمی و کهنه شده است.

آخرین باری که باطری شما تعویض شد کی بود؟ در شرایط ایده آل، باطری‌های خودرو به طور معمول 3-5 سال طول عمر دارند. آب و هوا، اتصالات الکتریکی و عادت‌های رانندگی همه در طول عمر باطری خودروی شما نقش دارند. این ایده خوبی است که احتیاط کنید و هر 3 سال یکبار عملکرد باطری خود را مرتبا نزد یک باطری سازی سیار آزمایش کنید.

تماس سریع